ROX40047M0FNF5
Mfr.Part #
ROX40047M0FNF5
Description
RES 47M OHM 1% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
47mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX40047M0FNF5
Vishay / Dale ROX40047M0FNF5
47MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,