ROX400470KFNEMN
Mfr.Part #
ROX400470KFNEMN
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 470K OHM 1% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
470kOhms
Series :
ROX
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
16.8W
Package / Case :
Datasheets
ROX400470KFNEMN
Vishay / Dale ROX400470KFNEMN
470kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,