ROX40040M2FNF5
Mfr.Part #
ROX40040M2FNF5
Description
RES 40.2M OHM 1% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
40.2mOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX40040M2FNF5
Vishay / Dale ROX40040M2FNF5
40.2MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,