ROX40040M0JNF5
Mfr.Part #
ROX40040M0JNF5
Description
RES 40M OHM 5% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
40mOhms
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX40040M0JNF5
Vishay / Dale ROX40040M0JNF5
40MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,