ROX40040M0FKEMS
Mfr.Part #
ROX40040M0FKEMS
Description
RES 40M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
40mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40040M0FKEMS
Vishay / Dale ROX40040M0FKEMS
40MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,