ROX400400MGNF5T
Mfr.Part #
ROX400400MGNF5T
Description
RES 400M OHM 2% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
400mOhms
Datasheets
ROX400400MGNF5T
Vishay / Dale ROX400400MGNF5T
400MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,