ROX40036M0JHF5
Mfr.Part #
ROX40036M0JHF5
Description
RES 36M OHM 5% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
36mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±5%
Not Applicable
Published :
Datasheets
ROX40036M0JHF5
Vishay / Dale ROX40036M0JHF5
36MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,