ROX400300MKHF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX400300MKHF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 300M OHM 10% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
300mOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Series :
ROX
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX400300MKHF5
Vishay / Dale ROX400300MKHF5
300MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,