ROX400300KKNF5
Mfr.Part #
ROX400300KKNF5
Description
RES 300K OHM 10% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
300kOhms
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX400300KKNF5
Vishay / Dale ROX400300KKNF5
300kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,