ROX400300KFNF5
Mfr.Part #
ROX400300KFNF5
Description
RES 300K OHM 1% 16.8W AXIAL
Resistance :
300kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400300KFNF5
Vishay / Dale ROX400300KFNF5
300kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,