ROX4002M20FKF5
Mfr.Part #
ROX4002M20FKF5
Description
RES 2.2M OHM 1% 16.8W AXIAL
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power Rating :
12W
Resistance :
2.2MOhms
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
230°C
Datasheets
ROX4002M20FKF5
Vishay / Dale ROX4002M20FKF5
Through Hole 2.2MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,