ROX40025M0FNF5
Mfr.Part #
ROX40025M0FNF5
Description
RES 25M OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power Rating :
12W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
30kV
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Supplier Device Package :
Resistance :
25mOhms
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX40025M0FNF5
Vishay / Dale ROX40025M0FNF5
25MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,