ROX40025M0FKF5
Mfr.Part #
ROX40025M0FKF5
Description
RES 25M OHM 1% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
25mOhms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40025M0FKF5
Vishay / Dale ROX40025M0FKF5
25MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,