ROX40025K0GNF5N
Mfr.Part #
ROX40025K0GNF5N
Description
RES 25K OHM 2% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
25kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX40025K0GNF5N
Vishay / Dale ROX40025K0GNF5N
25kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,