ROX400250MFHEMP
Mfr.Part #
ROX400250MFHEMP
Description
RES 250M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
250mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400250MFHEMP
Vishay / Dale ROX400250MFHEMP
250MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,