ROX40020M0FNF5
Mfr.Part #
ROX40020M0FNF5
Description
RES 20M OHM 1% 16.8W AXIAL
2
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
20mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX40020M0FNF5
Vishay / Dale ROX40020M0FNF5
20MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,