ROX40020K0KNEM
Mfr.Part #
ROX40020K0KNEM
Description
RES 20K OHM 10% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
20kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX40020K0KNEM
Vishay / Dale ROX40020K0KNEM
20kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,