ROX400200MKNF5
Mfr.Part #
ROX400200MKNF5
Description
RES 200M OHM 10% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
200mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400200MKNF5
Vishay / Dale ROX400200MKNF5
200MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,