ROX400200MFHF5
Mfr.Part #
ROX400200MFHF5
Description
RES 200M OHM 1% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
200mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400200MFHF5
Vishay / Dale ROX400200MFHF5
200MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,