ROX400200MFHEM
Mfr.Part #
ROX400200MFHEM
Description
RES 200M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
200mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Package / Case :
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX400200MFHEM
Vishay / Dale ROX400200MFHEM
200MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,