ROX4001M50FHF5
Mfr.Part #
ROX4001M50FHF5
Description
RES 1.5M OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
1.5MOhms
Datasheets
ROX4001M50FHF5
Vishay / Dale ROX4001M50FHF5
1.5MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,