ROX40014M0FHEMS
Mfr.Part #
ROX40014M0FHEMS
Description
RES 14M OHM 1% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16.8W
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
14mOhms
Datasheets
ROX40014M0FHEMS
Vishay / Dale ROX40014M0FHEMS
14MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,