ROX40012M0JNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX40012M0JNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12M OHM 5% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Series :
ROX
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Power (Watts) :
16.8W
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Resistance :
12mOhms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Datasheets
ROX40012M0JNF5
Vishay / Dale ROX40012M0JNF5
12MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,