ROX400120MKNEM
Mfr.Part #
ROX400120MKNEM
Description
RES 120M OHM 10% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±10%
Flame Proof, High Voltage, Safety
Published :
Resistance :
120mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400120MKNEM
Vishay / Dale ROX400120MKNEM
120MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,