ROX400120MFKF5
Mfr.Part #
ROX400120MFKF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 120M OHM 1% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
120mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
16.8W
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Series :
ROX
Datasheets
ROX400120MFKF5
Vishay / Dale ROX400120MFKF5
120MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,