ROX400114KFNF5
Mfr.Part #
ROX400114KFNF5
Description
RES 114K OHM 1% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
114kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX400114KFNF5
Vishay / Dale ROX400114KFNF5
114kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,