ROX40010M0KNF5N
Mfr.Part #
ROX40010M0KNF5N
Description
RES 10M OHM 10% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Tolerance :
±10%
Resistance :
10MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX40010M0KNF5N
Vishay / Dale ROX40010M0KNF5N
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,