ROX40010M0FKF5S
Mfr.Part #
ROX40010M0FKF5S
Description
RES 10M OHM 1% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Military Standard :
Not
Not Applicable
Max Operating Temperature :
230°C
Power Rating :
12W
Length :
105.41mm
Resistance :
10MOhms
Power (Watts) :
16.8W
Termination :
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX40010M0FKF5S
Vishay / Dale ROX40010M0FKF5S
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,