ROX40010M0FKEM
Mfr.Part #
ROX40010M0FKEM
Description
RES 10M OHM 1% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
10MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX40010M0FKEM
Vishay / Dale ROX40010M0FKEM
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,