ROX40010M0FHEM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX40010M0FHEM
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10M OHM 1% 16.8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
16.8W
Tolerance :
±1%
Series :
ROX
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Resistance :
10MOhms
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
ROX40010M0FHEM
Vishay / Dale ROX40010M0FHEM
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,