ROX40010K0GNEMN
Mfr.Part #
ROX40010K0GNEMN
Description
RES 10K OHM 2% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
10kOhms
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Published :
Datasheets
ROX40010K0GNEMN
Vishay / Dale ROX40010K0GNEMN
10kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,