ROX40010K0FKF5P
Mfr.Part #
ROX40010K0FKF5P
Description
RES 10K OHM 1% 16.8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
10kOhms
Datasheets
ROX40010K0FKF5P
Vishay / Dale ROX40010K0FKF5P
10kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,