KC26B30.002NLF
Mfr.Part #
KC26B30.002NLF
Description
KC26B30.002NLF
Product Category :
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Actuator Length :
30.00mm
Package Type :
Bulk
Product Category :
Rotary Switches
Product Type :
Rotary Switches
Features :
Product Status :
Active
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
125 V
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
RoHS :
Details
Contact Finish :
Gold
Depth Behind Panel :
20.70mm