KC24A13.001NLS
Mfr.Part #
KC24A13.001NLS
Description
SWITCH ROTARY 4POS 350MA 125V
Stock
314
In Stock :
314
Mount :
Panel
Termination Style :
Solder Lug
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 9.80mm Dia
Depth Behind Panel :
18.50mm
Voltage - Rated AC :
125V
Termination :
Lug
Current Rating :
350mA
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Panel Mount
Current Rating (Amps) :
350mA AC
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
FIXED
Switch Type :
ROTARY SWITCH
Actuator Length :
13.00mm