EP5WS470RJ
Mfr.Part #
EP5WS470RJ
Description
RES 470 OHM 5% 5W AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
500V
Power Rating :
5W
Diameter :
6.5mm
Lead Length :
28mm
Size / Dimension :
0.335Diax0.984L 8.50mmx25.00mm
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
470Ohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
EP5WS470RJ
TE Connectivity AMP Connectors EP5WS470RJ
470Ohm, Wirewound,