CFM14JT620R
Mfr.Part #
CFM14JT620R
Description
RES 620 OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Mount :
Axial, Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
620Ohm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Flame Retardant Coating, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
HTS Code :
Military Standard :
Not
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CFM14JT620R
Stackpole Electronics, Inc. CFM14JT620R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 620Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,