CFF14JT680R
Mfr.Part #
CFF14JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
680Ohm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.3mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CFF14JT680R
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,