CFF14JT4K70
Mfr.Part #
CFF14JT4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
4.7kOhm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Lead Free
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFF14JT4K70
FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,