CFF14JT47R0
Mfr.Part #
CFF14JT47R0
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W AXIAL
Carbon Film
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Resistance :
47Ohm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Power Rating :
250mW
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CFF14JT47R0
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,