CFF14JT470R
Mfr.Part #
CFF14JT470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/4W AXIAL
Flame Proof, Safety
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Resistance :
470Ohm
Diameter :
2.3mm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V