CFF14JT430R
Mfr.Part #
CFF14JT430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
430Ohm
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
250mW
yes
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFF14JT430R
Through Hole FIXED RESISTOR, 430Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,