CFF14JT330R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFF14JT330R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Working Voltage :
350V
Feature :
Flame Proof, Safety
Contact Plating :
Tin
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Number of Terminations :
2
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.3mm
Resistance :
330Ohm
Series :
CFF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Carbon Film
Mount :
Through Hole
Datasheets
CFF14JT330R
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,