CFF14JT220R
Mfr.Part #
CFF14JT220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
CFF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
0.55 mm
Resistance :
220Ohm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C