CFF14JT1R10
Mfr.Part #
CFF14JT1R10
Description
RES 1.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.3mm
Working Voltage :
350V
Resistance :
1.1Ohm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W