CFF14JT1K50
Mfr.Part #
CFF14JT1K50
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
6.5mm
Diameter :
2.3mm
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Resistance :
1.5kOhms
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CFF14JT1K50
Through Hole 1.5kOhms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,