CFF14JT180R
Mfr.Part #
CFF14JT180R
Description
RES 180 OHM 5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
180Ohm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.3mm
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm
Composition :
Carbon Film
Datasheets
CFF14JT180R
Through Hole FIXED RESISTOR, 180Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,