CFB.M32.GLA.C72GZ
Mfr.Part #
CFB.M32.GLA.C72GZ
Description
CONN PLUG MALE 32P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
32
Shell Material :
Polysulfone (PSU)
Current Rating :
1.5A
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Mount :
Free Hanging
Color :
Gray
Cable Opening :
0.209 ~ 0.283 (5.30mm ~ 7.20mm)
Shell Size - Insert :
M32
Operating Temperature :
-50°C~150°C
B
Ratings :
Dust Tight, IP66, Water Resistant
Datasheets
CFB.M32.GLA.C72GZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 32 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M32.GLA.C72GZ Overview
CFB.M32.GLA.C72GZ Features
2P series
CFB.M32.GLA.C72GZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M32.GLA.C72GZ Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER