CFB.M10.GLA.C92RZ
Mfr.Part #
CFB.M10.GLA.C92RZ
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.287 ~ 0.362 (7.30mm ~ 9.20mm)
Shell Size - Insert :
M10
Number of Positions :
10
Color :
Gray, Red
Datasheets
CFB.M10.GLA.C92RZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M10.GLA.C92RZ Overview
CFB.M10.GLA.C92RZ Features
2P series
CFB.M10.GLA.C92RZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M10.GLA.C92RZ Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER