CFB.M19.GLA.C92GZ
Mfr.Part #
CFB.M19.GLA.C92GZ
Current Rating :
5A
Operating Temperature :
-50°C~150°C
19
Pbfree Code :
yes
Color :
Gray
Cable Opening :
0.287 ~ 0.362 (7.30mm ~ 9.20mm)
Datasheets
CFB.M19.GLA.C92GZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M19.GLA.C92GZ Overview
CFB.M19.GLA.C92GZ Features
2P series
CFB.M19.GLA.C92GZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M19.GLA.C92GZ Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER