CFB.M19.GLA.C72AZ
Mfr.Part #
CFB.M19.GLA.C72AZ
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.283 (5.30mm ~ 7.20mm)
Color :
Blue, Gray
Current Rating :
5A
Datasheets
CFB.M19.GLA.C72AZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M19.GLA.C72AZ Overview
CFB.M19.GLA.C72AZ Features
2P series
CFB.M19.GLA.C72AZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M19.GLA.C72AZ Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER